O projekcie

Kupiliśmy z Narzeczonym mały, oszczędny samochód, żeby być bardziej mobilnymi i zwiedzać okolice Dolnego Śląska. Plan był piękny, jednak nie do końca się udał.

Przychodzi weekend i często mamy problem - no i co robimy? Niestety, często z powodu trudno dostępnych informacji o atrakcjach regionu lądujemy w dobrze znanym, sprawdzonym miejscu, do którego jeździmy od lat. Od czasu do czasu zatrzymamy się po drodze zobaczyć zabytek z drogowskazu, ale wszystko jest bez większego zamysłu. Wpadliśmy więc na pomysł - co, gdyby pozbierać w jednym miejscu trochę destynacji idealnych na jednodniowe wycieczki, które znajdują się niedaleko Wrocławia i "odhaczać" je po kolei? Idea jest taka, żeby mając jeden wolny dzień, wsiąść w auto i zrobić coś innego, niż siedzenie przed TV.

Za cel stawiamy sobie miejscowości oddalone od Wrocławia w granicach 2 godzin drogi i mniej. Tak, aby wyjazd mógł odbyć się bez konieczności nocowania.

Odwiedzone miejsca będziemy opisywać i lokować na mapce. Mamy nadzieję, że latem 2015 blog będzie inspiracją dla naszych znajomych i rodziny do odkrywania zakątków, które mieszczą się na wyciągnięcie ręki. Startujemy z początkiem wakacji 2014.

_______

To było w 2015. W 2016 roku przenosimy się w okolice Trójmiasta. Idea się nie zmienia, zmieniło się tylko nasze miejsce zamieszkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcamy do zostawiania komentarzy. Mile widziane propozycje ciekawych destynacji zarówno w opisywanej miejscowości, jak i ogólnie, niedaleko Wrocławia.

Uzasadniona, konstruktywna krytyka jak najbardziej, jednak prosimy bez hejtów.

Fajnie, że jesteście!